Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2013

30. 1. 2013

Foto ve větším formátu a album, je-li součástí příspěvku se zobrazí po rozkliknutí fotky :-)
________________________________________________________

Prosinec 2013

Všem vám přeji krásné vánoce plné klidu, pohody, lásky a smíchu a hlavně hodně zdraví a štěstí v novém roce

 va.jpg

__________________________________________________

Listopad 2013 - Tento měsíc je pro nás narozeninový.

Dne 19.11.2009  se narodila Sáře její první dítka a tímto jim přejeme všechno nejlepší, hlavně zdraví a lásku jejich pánů. Máme vás rádi :-)

tt.jpg

a dne 29.11.2013 přišla na svět druhá dítka, kterým přejeme to samé :-).

pizap.com13856522606591.jpg

Zleva: Gibson, Harry, Endy, Max,
Albi, Aťka, Argi a Beník

Všichni jste naše zlatíčka ♥  ___________________________________________________________________

Říjen 2013 - Téda, ani nevím, jak nám tento podzimní měsíc utekl. Ani jsem Vám tady neměla čas poreferovat, jak jsem si jej užívala ;-). S paničkou jsme se procházkovali téměř bez ustání - na loukách, po lesích,

 sam_6219.jpg

sídlišti i horách. Tentokráte jsem si pěkně poběhala na Velkém Javorníku se svou černou kamarádkou Spice. To byla lítačka hned na začátku. Paničky na nás křičely, ale my si nemohly pomoc v tom listí se tak báječně běhalo. Naše splašená kolečka mezi stromy v tranzu přiváděla paničky k šílenství. Prý skončíme ve stromech.. No, v tom svahu nám to klouzalo pěkně a v tom našem běhacím opojení jsme ty stromy ani nevnímaly, ale myslím, že to paničky moc prožívaly a měly by nám trochu věřit ;-).

sam_7089.jpg

Jeden víkend jsem neplánovaně také jela podpořit na výcvik své mladší kamarádky a bylo nám spolu moc dobře. Holky byly šikovné a já si také zašla pro pár aportíků ;-).

 sam_6306a.jpg

Rovněž jsem byla v zoo, ale tam se mi místy příliš nelíbilo. Panička se na mě zlobila, ale já přeci nejsem blbá! Když vidím medvěda, tak snad dobře vím, že když nevezmu nohy na ramena, tak si ze mně udělá svačinku..  

sam_6356.jpg______________________________________________________________________

22.9.2013 - V sobotu mě panička nechala doma a jela si na výstavu beze mně. Chápete to?? Trochu se mě to dotklo, ale jakmile přijela domů, tak jsem si nemohla pomoct a srdečně ji přivítala. A ona mi hned na to slíbila, že mi to v neděli vynahradí. Jak pravila, tak se stalo a my byli zase na horách ;-). Tentokrát to nebyl tak náročný výlet, tak jsme společně s tetou, Sheilinou a Cupáskem vyťapali 2 kopce najednou: Ondřejník i Skalku. I přes chladnější počasí nám naše kožíšky stačili a nebylo nám tak chladno jako v některých místech našim páníkům. A jak jsme si na rozehřátí kousek za Skalkou zadováděli a to jen díky vtipným nápadům a blbnutí tety Míši ;-).

 sam_5957.jpg

 __________________________________________________________________

15.9.2013 - Panička ráno kouká z okna na všechny strany, pak zase do počítače a dumá a dumá, ne a ne se rozhoupat, jestli vyrazit za dalším horským dobrodružstvím či ne. Po nesmyslném dumání a ztrátě minimálně půl hodinky se zvedá, začíná jančit (jak příhodné k jejímu jménu) a začíná balit svačinu, pláštěnku a že teda jedeme ;-). A během krátké cesty překvápko. Vyřítila se na mě černá opravdu energická hafína: Jé, to je přeci Spice a už už byl u nás v kufru. Ptám se: Kde máš Amy? A ona, že: Amy má dámské dny, takže s námi nemůže jet. Snad někdy příště. Dojely jsme k přehradě a ejhle, už nás hnaly paničky z kufru a že dále ťapem po svých. Šly jsme lesem - tmavým, světlým, mlhavým, občas strašidelným až na nás těsně pod vrcholem vysvitlo sluníčko a  krajina zde již hrála podzimními barvami :-). Paničky zběsile fotily,  prý dokud není zima a je něco vidět ;-). Mezitím jsme zdolaly vrchol Lysé hory a ťapaly zase zpět.  A kuk, tady nás máte.

 1276421_10151595436051205_430818111_o.jpg

Sára & Spice

_________________________________________________________

8.9.2013 - Počasí slibné, tak proč zase někam nevyrazit? Paničku to na sídlišti moc nebaví, tak hurá do přírody. A co já? Mě to náhodou na sídlišti baví, protože jsem zde velice známý pes, teda fena a na potkání se mazlím se všemi našimi sousedy i nesousedy, ale takový výlet na horách, tomu neodloám ani já ;-). Tentokrát jsem si ťapala cestou, necestou na Javorový vrch a moc jsem si to jako vždy užila.

 sam_5367.jpg

Na Javorovém ;-)  -  FOTO zde

 ________________________________________________________

17.08.2013 - Tohle datum je pro nás velice důležité ;-). Proč? Neboť v tento den se před 6-ti lety narodila pro nás jedna zlatá psí holčička - naše Sára.

sam_4402.jpg

Sárule, moc Ti děkuji, že už nám děláš společnost celých 6 let a přeji Ti a hlavně trošku sobecky sobě, aby jsi byla stále zdravá a bavilo Tě s námi ještě spousty let ťapat a objevovat krásy přírody, hrát si, smát se, plavat a rousat se :-).

________________________________________________________

11.8.2013 - Dnes jsem si užila moc příjemný výlet na Ostrý ve společnosti páníků a taky tety a jejich hafanů - Sheilinky a Cupáska. To byste nevěřili, jak jsem se Cupáskovi líbila. Celou cestu se snažil běhat po mém boku nebo alespoň v mých patách a tajně doufal ;). Že by se mu líbil ten můj nový povalečský parfém?

 sam_4146a.jpg

Cupido, Sheila & Sára

_____________________________________________________________

 7. 8. 2013 - Dnes jsem se byla koupat se svou dcerou z druhého vrhu, která byla přezdívaná Sněhurka, neboť se narodila jako jediná holčička mezi 7 brášky. Vyrostla z ní pořádná baba a vhodnější přezdívkou pro ní v současné době je spíše lumpice, vodnice a zahradnice ;-). Nicméně říkala, že i přes to všechno zlobeníčko jí doma zbožňují :-)

 6.jpg

Aťka

__________________________________________________

20. - 21.07.2013 - Jsem si užila se svými 2 synky skvělý víkend. Trošku jsem si oprášila znalosti OBEDIENCE a jinak si polítala a pomazlila všude, kde se dalo ;-). Jsem prý zasloužilá mamina se svým tempem, ale panička spíš říká že jsem šašek, který má energie dost, ale jen tam, kde chci já sama ;-).

sam_3299--2-.jpg

                 Zleva: Albi, Sára & Beník                       FOTOALBUM otevřete kliknutím na fotku.

 Za toto milé setkání děkuji já i panička a klukům vzkazujeme: 

Máme vás všechny rády :-)

___________________________________________________________

Začátek července 2013 - Ten jsme zahájili opravdu výtečně. Páničkové mě vzali téměř z výstavního mola na hory, kde tak ráda cupitám       FOTO zde

 sam_2307.jpg

a chladím se v potůčcích. 

sam_2506.jpg

Také jsme vyšli na Petrovy kameny, to vám byl dlouhý výlet..

p7015685.jpg

A když jsem si potřebovala odpočinout, jelikož mě už z těch cestiček plných kamínků bolely ťapky, tak jsme se jely podívat za tím mojím synátorem. Ten vám ale vyrostl. Že jsem jeho máma už nechtěl věřit ani on a tak jako pořádný chlapák se mi chtěl dvořit, lumpoš jeden. Ale jinak ho musím pochválit, jelikož paničku hezky poslouchal a se svými psími kamarády si rozhodně užívá spoustu báječných dní :-) 

sam_2425.jpg

Endy (Andreas Magna Momenta) & Sára

A co ještě jsem zažila s páníky na dovolené ;)? Procházku s Pepinou, která od loňského roku také nějak povyrostla.. Jak je to možné, že všichni v mém okolí pořád rostou a já už jsem jen velká?

 sam_2457.jpg

Pepča :-)

__________________________________________________________

29.06.2013 jsme se ještě proběhly na Mezinárodní výstavě v Brně ve výstavním kruhu, kde jsme se Sáruškou sice byly velice dobře sehrané a užily si to, ale výsledkem bylo VD4. Třeba se více zadaří příště ;)

sam_2681.jpg

Výstavní postoj, už jen tak na dovolené ;) _______________________________________________________________

  Červen 2013 - Pomalu, ale jistě nám končí.. Co bych vám tedy nového sdělila? Byly jsme s paničkou docela aktivní. Brala mě často plavat, na procházky, na návštěvu za mým červeným kloučkem

  sam_1784.jpg

a také jsem byla navštívit štěňátka kamarádky Honeynky. Byla celá rozzářená, mateřství jí sluší, nemám pravdu ;-) ?

 pizap.com13722271256751.jpg

 Jelikož bylo docela horko, tak jsme se po návštěvě zajeli zchladit k blízké přehradě s našimi dalšími psími parťáky: Jerrym a Heruškou. Honey bohužel zůstala hlídat mimča, ale jistě si to s námi příště vynahradí :-). Mějte se hezky. Já si jdu pořádně dáchnout, než dojde panička zase z práce.. Haf.

 sam_1967.jpg

Zleva: Sára & Jerry

____________________________________________________

9. 6. 2013 - Pánečkové zvedli své poslední dobou lenivější zadky a vzali mě po delší době na výlet na Bobek. Mohla jsem tak opět brouzdat lesem a ťapat novými lesními pěšinami :-).

sam_1626.jpg

Cestou k nám zabrouzdal bernardýn, kterému jsem se velice líbila ;-). Navrhoval mi, že by se mnou rád štěńátka :-D, ale já na to, ať mi dá pokoj, že už je pozdě a že nejsem pro něj ta správná nevěsta... Také jsem potkala pulce

sam_1623.jpg

a mravence, ale brrr od těch raději pryč. Nerada bych jich měla plný kožich. Ať si raději zůstanou v tom jejich domečku - mraveništi. 

sam_1637.jpg

Rozhodně mám mnohem pohodlnější domek než oni. Ale to je zřejmě věc vkusu.

sam_1679.jpg

_______________________________________________________

Květen 2013 - Měsíc, kdy jsem se prý zbláznila. Proč? Jelikož jsem po 5,5 letech začala hárat úplně v jiný termín než obvykle, čímž jsem naprosto paničku zmátla. Ale co, příroda je příroda a působí i na mě ;). Jediné negativum, které to přineslo, bylo, že jsem měla útrum s přátelíčkováním s hafany a procházky byly poněkud kratší :(. Ale i přesto jsem si stihla poběhat s elegánem Chicouškem, kterému jsem samozřejmě dělala nevědomky pomyšlení ;-)

 s-ch.jpg

a také navštívila Palkovické hůrky, kde jsem byla zkontrolovat moji březí kamarádku Honey ;-)

 s-h.jpg

Honey & Sára

______________________________________________________

Duben 2013 - Březen za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem. Tak tato pranostika letos naštěstí nevyšla a moje panička se dočkala jara a krásných teplých dnů ;). Konečně se na ni dá koukat :D. Není zakaboněná jako kakabus, čehož jsem si s ní užila v zimě, když dost často zmiňovala, že je Ostrava začarovaná -  zamračená a plná smogu..

Teď si spolu užíváme plno jarní švandy: čmucháme kytičky, já se v nestřežených chvílích parfémuji,

 kyt.png

jak jen to jde a taky už jsem si smočila kožíšek v rybníčku, říčce, 

  s4-1.jpg

potůčku a taky jsem si zaapartovala bážu  

s4-3.jpg

a spoustu klacíků. Ty mám tak ráda, dobře se koušou, kupodivu mě z nich nebolí bříško a když náhodou se o ně i mohu přetahovat, tak si to užívám. Panička říká, že mám rozzářené oči od radosti a chce mě pořád mazlit, ach jo... Když už jí vysvětlím, že si chci raději hrát ;)? Ale večerní mazlení mi přijde vhod. Když mám plné bříško, tak stejně musím odpočívat, ale ne abyste mě  paničce prozradili ;). 

Také jsem se po delší době viděla s mými psími kámoškami: Amy & Spice.

s4-4.jpg

Zleva: Spice, Amy, já - Sárule, Sheila

A byla na výletě na Velkém Javorníku. Tam už to znám ;)

 sam_0367a.jpg

KUK :) - pár fotek

______________________________________________________

Březen 2013 - když už jsem zmínila, že se blíži konec března, tak se nemohu zapomenout pochlubit svým výletem na Lysou horu, kde jsem byla s pánečkem a jeho kamarády.. Bylo tam moc sněhu, dost sluníčka a já běhala prý jako splašená.. Jaké bylo pro paničku doma ale překvapení, že krom hromady radosti jsem si dovezla také au, au bolavé ťapenky.. Ale já už mám něco v nohách a vím, že to přejde. Přesvědčovat o tom však paničku už bylo horší ;)

sam_6551.jpg

To mi ještě bylo do smíchu :)

Malá fotoreportáž z výletu ZDE

____________________________________________________

Únor 2013 - Jejda.. Už je březen a skoro pryč.. Ale kdyby někoho zajímalo, co jsem dělala v únoru, tak jsem se buď spala, jedla nebo alespoň loudila mňamky či lítala po venku se svými psími kamarády. Pro někoho možná nuda,  pro mě spousta dobrodružství :)

sf.jpg

s2.jpg

                                                            Tj. stále sněhu..                       FOTO

 _______________________________________________

Leden 2013 - Čas nám neúprosně letí a panička s těmi mými webovkami nějak zahálí, asi se budu muset krom umu aportků, mazlení a pár poslušnostních cviků naučit také na té její rachotině, které říká notebook..

Tak Vás zdravím v novém roce a doufám, že jste si jako já celý leden užívali hrátek ve sněhu a na smog se z vysoka vykašlali.. To víte, já ani nevím, co to pořádně je, ale doma to poslouchám každou chvíli, že to je děsná hrůza.. Na prochajdy, ale chodíme stále. Tuhle jsem byli na mých oblíbených rybníčcích a věřili byste tomu, že mi je nějaký padouch vypustil?? Prý nemám nadávat, že by mi stejně mrzly tlapky a celé tělo, kdyby mě napadlo jít si zaplavat, ale i tak. Doufám, že jak vyjde sluníčko budou nato tata zase zpátky, protože mi jinak na plavání zbude jenom ten Hlučín a tam je to sice fajn, ale dohadovat se s lidma, že nejsem škaredý pejsek, když na ně stříkám občas vodu, se mi moc nehce.. Téda jsem se nějak rozvášnila, ale když já tu vodičku  mám tak ráda. Hafec nazdárec zase příště.

vzns.jpg

A místo plavání: já se vznáším, já si letám nadzvukovou rychlostí.. ;)