Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2014

Foto ve větším formátu a album, je-li součástí příspěvku se zobrazí po rozkliknutí fotky :-)

PROSINEC 2014 - konec roku nám utekl velice rychle. Panička byla neustále v práci, tak jsem byla doma často jen s pánečkem, ale nakonec jsme si společně užili sice poněkud uspěchané, ale příjemné Vánoce. Největší radost mi udělalo rozbalování dárků a tak nechápu, proč se pánečkům nelíbilo, když jsem se jala rozbalovat i jejich dárky :D. Nakonec to však dobře dopadlo, protože mě uplatili pár kousky voňavoučkého cukroví a mých kokinek, zac což jsem byla počastována názvem mlsná huba, ale všichni jsme byli spokojení. Také jsme stihli 2 krásné výlety, ale o těch už vám povím příště ;). Tímto Vám přeji i se svou lidskou smečkou hodně štěstí, zdraví, lásky a vzájemného porozumění v novém roce. Haf!

_10245526_10152471900506205_4754416553814763550_n.jpg

________________________________________________________________________

LISTOPAD 2014 - Měsíc, kdy jsme se stihli vydat za dalším horským dobrodružstvím, tentokrát od Mazáku na Lysou horu, a to i mimo značku neb se pániček rozhodl pátrat po 17-ti metrovém vodopádu. V místech, ve kterých panička funěla a myslela, že vypustí duši, tak v těch já se náramně bavila a dováděla - buďto klouzáním v pololeže po listí nebo přetahováním se o větve ;). A představte si, vodopád jsme našli. Pro mě na vyráchání byl dobrý, ale panička byla trošku zklamaná. Poněvadž to, co někteří nazývají vodopádem a nafotili v kdo ví, kterém období, spíše připomínalo potok.. Zřejmě se tímto směrem budeme muset vypravit v době, kdy bude tát sníh a bude předpoklad většího přívalu vody.

sam_7188.jpg

Listopad je také měsícem, kdy hlavně panička vzpomíná na mé psí děti, které slaví 19.11. a 29.11. narozeniny. Je docela magické, jak jejich narození datumově vyšlo a my ať už nejsme v kontaktu úplně se všemi, máme vás rádi, vždy si na vás vzpomeneme a všem vám přejeme hodně štěstí a zdraví, zlatíčka naše ♥.

tt.jpg10830602_10152425866531205_6269966059414465744_o.jpg

_________________________________________________________________________________

ŘÍJEN 2014 - Na začátku října mě vzali pánečkové do zahraničí, k našim slovenským sousedům do údajného lyžařského ráje na Velkou Raču. Žádné lyžaře jsme nepotkali a ani my jsme neměli na ťapkách žádná prkna, ale šlapali jsme hezky po svých jako jindy, tedy pěškobusem :). V jednom místě jsme narazili na spoustu hub, ať už v trávě, na pařezích či stromech, takže jsem i já byla povýšena mezi zdatné sběrače či hledače, aniž bych se o to nějak zvlášť přičinila. Jednoduše jsem o ně zakopávala nebo si vedle nich sedala, když jsem se zrovna rozhlížela, jestli ta moje lidská smečka ťape stejným směrem jako já :).

raca2.jpg

_________________________________________________________________________

ZÁŘÍ 2014 - Měsíc, kdy děti zasedají opět do školních lavic, pro mě chlupáče měsíc jako každý jiný ;). Možná jsem se použitím slova chlupáč poněkud unáhlila, neboť panička tvrdí, že jsem opět pěkná nahotinka a asi má bohužel pravdu, protože jsem se nedávno od jedné milé paní dozvěděla, jaký jsem krásný a roztomilý labradorek... Ale osobně nechápu, co řeší, vždyť oni také nechodí celý rok ve svetrech a bundách, tak proč bych měla já? Ale teď zpět k mému psímu životu. S pánečky to tento měsíc vcelku ušlo, i když paničce sem tam straší ve věži, jelikož na procházkách místo mě začala fotit žabáky a jiná stvoření. Co si jako myslí? Že mě předčí nějaká ta žába či hlemýžď? Že ho snad políbí a změní se v prince a pak se nastěhují do hlemýždího domečku? Jak řekla její sestra: Asi jen v případě, že si udělá nějakou smaženici z těch "kouzelných" hub, co také fotí :D.

 pizap.com14128373601311.jpg

Vzhledem k tomu, že k žádným proměnám nedošlo, mohli jsme vyrazit za dalšími dobrodružstvími a tentokráte se vydali za našimi dávno vyhaslými vulkány na Malý a Velký Roudný. Bylo tom moc hezké odpoledne, které jsem samozřejmě nevyužila ke zkoumání naučných tabulí jako pánečkové, ale k získávání nových parfémů ;-).pizap.com14128392200361.jpg

A jelikož se nám nelenilo, tak jsme se hned další víkend i přes pošmourné počasí stihli vydat ještě po stopách Slovanského pohanského boha Radegasta, kterého spousta lidiček zná asi hlavně z etiket piva. Já ho také ochutnala, ale panička mi raději dává vodu. Co už..  Mimochodem Pustevny, na kterých se tento kus kamene - sochy nachází, které díky lanovce a cestě dostupné téměř až k vrcholu většinou přetékají turisty, jsme si snad i díky mráčkům mohli užít téměř pro sebe. Jaké štěstí ;-).

sam_5508.jpg

 A jaká radost na závěr tohoto výletu a září vůbec? Cestou domů paničce zazvonil telefon a co se nedozvěděla? Že náš "Endík", můj dospělý synátor, opravdu s paničkou nezahálí, že je to skvělý, šťastný a pracovitý pes a snad bylo i těch superlativ vícero, ale nechceme přehánět a abych se dostala vůbec k jádru věci, že složil další zkoušky - ZPU1 se 131 body ze 150-ti možných :). Jsme na Vás pyšní.

 sam_2011a.jpg

"Endy" - Andreas Magna Momenta _____________________________________________________________

  SRPEN 2014 - I tento letní měsíc nám začal skvěle. Užívaly jsme si pěkných dní a zvláště pak odpolední a víkendů, kdy se mnou byla panička doma a brala mě na procházky nebo si pohrát s mými psími kamarády. Také jsme se hned na začátku setkaly s mými dvěma syny Albim a Benym. Strávily jsme společně krásný den a paničce při loučení málem ukápla slzička a já si v tu chvíli nebyla jistá, zda bych neměla žárlit. Když jsem měla paničku zase jen pro sebe, tak mě to rychle přešlo ;-).

 sam_3787.jpg

 Beník, Sára & Albík

Další víkend jsme s Vlaďkou a jejími hafínami Amy a Spice společně vyrazili za novým horským dobrodružstvím. Tentorát jsme šlapali po hřebeni z jednoho nižšího kopečku na druhý a pokořili jich tak v jednom dni hned několik - Lemešná, Čarták, Třeštík, Vysoká a Polana.  My psí holky jsme si nejvíce užily bahenních koupelí, kterých jsme měly k dispozici hned několik a paničky si rozplývaly, no nad námi ne, ale nad nesčetným množstvím hub a paníček, tak ten to měl tentokráte těžké.. Buď popoháněl paničky nebo se snažil vyhnout 3 řítícím se zabahněným koulím :-D.

 sam_3879.jpg

FOTO

Také jsem oslavila své 7.narozeniny, na které jsem jak jinak dostala spoustu dobrot, měla hned 2x za sebou mnou tak oblíbenou rybu a dostala nového plyšáka, že prý je na čase nějakého z těch starších vyřadit, neboť jsem jim prý dala co proto.. A tak hádejte, co je mou hlavní náplní práce v těchto deštivých dnech? Přeci hraní si s novým plyšákem, abych mu dala co proto a mohla dostat co nejdříve nového ;-). Jsem to ale chytrý pejsek, že? Jinak mě teď potrápila bolístka na ušičku, tzv. othematom. Panička se trápila také, neboť mi nepřála, abych musela podstoupit operativní zákrok a já s s ní souhlasila. Několikrát mě vzala k paní doktorce, nic naplat, přestože je hodná, nemohla mě panička při poslední návštěvě dostat z auta. Přeci nejsem blbá a nepůjdu tam dobrovolně, když by mi tam mohla bůh ví, co dělat.. Jaká byla radost, když jsem byla pochválena, že jsem vzorná pacientka, dostala pár piškotků a mohla jít domů, že už jsem téměř fit ;-). A tady přáníčko k narozeninám, které já až tak neocením, neboť mu x nerozumím..

s1.jpg

 

Tuto neděli oslavilo moje zlaté sluníčko 7. narozeniny a já mám přání jediný. Prožily jsme spolu jara, léta, podzim, zimy, vyváděly skopičiny. Doba, kdy jsi byla štěňátko, uběhla pryč zakrátko. Na cvičáku cvičilo se, sem tam se nám zasmál kdosi. Výstavy jsme zažily a štěňátka povily. Výlety si užíváme, ať jsme spolu šťastné stále... Třeba dalších 7 let ♥.

  ______________________________________________________________

  Tak vám tady před koncem července stihnu přidat ještě jeden krátký příspěvek. Dne 26.07.2014 bylo zajímávé ráno. Paničce se nechtělo vstávat a tak to bylo  sice ještě v ranní, ale už v pozdější hodinu, kdy se silou vůle vzpamatovala, rychle posnídala a my tak přeci jen mohli vyrazit na slibovaný výlet. Páneček nás tentoráte odvezl do Morávky, odkud jsme šlapali na Travný. Byl to nový výletek, který si užívala hlavně panička focením motýlů a pojídáním lesních plodů - malin, ostružin i borůvek. Samozřejmě mi nabídla, ale já neměla chuť. Jediné, co mě v tom teplém dni zajímalo, byla voda a kde se zchladit ;-).

  1.jpg

FOTOALBUM  

_________________________________________________________________________

   ČERVENEC 2014 - Poslední dobou se mi stává, že na své stránky pravidelně nepřispívám, ale zaskočím sem jen jednou za čas a rovnou shrnu nějaké období ;). No, není to tak dávno, co jsem se vám, kteří sem čas od času zabloudíte, omlouvala, takže už to dělat nebudu. Sice pomaličku stárnu, za chvíli mi bude 7 let, ale zatím jsem stále při plné síle, ba dokonce možná i při větší díky mým mladším psím kamarádům, se kterými jsem zapracovala na své kondičce a tak přeci nemůžu tvrdnout a funět u počítače :-). Samozřejmě, že nelítám jen po venku, ale rovněž se válím a chrapkám ve svém pelíšku. Odpočinek je důležitý a když je hic, tak zapomenu i na pohodlí a válím se přímo na dlažbě, jednoduše si chladím podvozek. Si to představte, jaký těžký život mám. Mojí paničce je taky horko a ta nemá žádný kožich, co mám pak říkat já? Příroda to sice zařídila tak, že pelichám, abych to měla v létě snažší, ale  chlupů mám zatím stále dost a jediné, co to přináší je mrzutost, kdy panička nedokáže pochopit, kde se ty chlupy neustále berou. Ale co, já vím, že stačí nahodit ten můj psí kukuč a budiž mi odpuštěno ;-). A jéje, hafám a tlachám a co jsem vlastně dělala, jsem nenapsala.. Takže po velmi krátkém odpočinku po psím táboře mě má lidská smečka vzala na horský tábor do Jeseníků, kde už to dobře znám. Všichni mě tam mají rádi a ke všemu je to jediné místo, kde se za krátkou dobu stihnu vyválet na tolika lukách a v tolika potůčcích, že si to ani neumíte představit. Také proběhám spoustu lesů a co bych vám povídala? Však koukněte ZDE :-)  sam_1941a.jpg

A ještě se stala další skvělá věc, krom kochání se krásami Jesenických a Rychlebských hor, jsme byli navštívit mého syna Endíka. Po pravdě radost z toho měla hlavně panička. Já už na něj docela zapomněla, že je můj. Dokonce už při focení, jsem lidičkám dala jasně znát, že já do té jejich Rapotínsé smečky nepatřím.

  Více FOTO

sam_2027.jpg

Ale bylo to bájo hafácké odpoledne, kdy jsem měla s paničkou možnost sledovat, jak je Enďa krásně urostlý a ke všemu šikovný. A ta skvělá věc je, že než skončila naše horská dobrodružství a vrátili jsme se zpět do mého bydliště v Ostravě, tak Endík úspěšně složil zkoušky OVVR (Ověření vlohových vlastností retrívrů) se samými 4 a pouze jednou 3 za vodění na řemeni ;-). S čím náš překvapíte příště?  radkov2014486a.jpg

                                  "Endy" Andreas Magna Momenta                           Foto: Eva Káčerková

 _____________________________________________________________________

 ČERVEN 2014 - V posledním příspěvku nám začal, teď nám pomaloučku končí. Užila jsem si skvělý týden na psím táboře, kde mě panička sice vlekla přes celou republiku, ale jeli jsme prostorným autem, tudíž jsme měli s Avinkou a Alvinem dostatek pohodlí a to ostatní stálo za to. Panička nechodila do práce a celé dny se nám věnovala, když zrovna nehrála s Natálkou karty nebo jiné stolní hry. A když hrála, tak jsem si poběhala se spoustou hodných pejsků nebo rozkousávala klacíky a dokonce jsem si několikrát hopla k paničce do jejího lidského pelíšku, kde jsem jí během chladných nocí zahřívala.   

sam_1051.jpg

Sára, Ava, Alvin, Týna, Happy

DÁLE dne 14.6.2014 se konaly WT v Jestřábci, kde nám velkou radost udělal náš oranžový chlapeček, teď už dospělák Endy (Andreas Magna Momenta), který se prvně zůčastnil těchto zkoušek, aniž by měl na ně dotrénováno a ve skupině E obstál. Jeho paničce tímto také děkujeme a držíme pěsti do budoucna :)

 e1.jpg

Endy (před disciplínou)                                                                       FOTO: Retrieversport

K dnešnímu dni má složeny ZKOUŠKY: BH, ZOP (92b), ZZO (57b), WT - skupina E

Jsme na vás pyšní :). Samozřejmě na ostatní psí děti také, ale tady uznají i ostatní, že je třeba pochválit ;)

______________________________________________________________

 ČERVEN 2014 - Tak nám začal a poněkud teple a čím myslíte, že jsme ho s paničkou zahájily? Že by koupáním? Jste vedle jak ta jedle ;). Ne, že bych se nekoupala, když je teplo. To zase ano, ale  1. červnovou sobotu jsme přivzali mou psí kamarádku Spice a její paničku a vydali se funět na další kopečky Moravskoslezských Beskyd. Zamířili jsme na krásnou Kněhyni a během dne zdolali hned několik kopečků - Malou Stolovou, již zmíněnou Kněhyni, Čertův mlýn, Tanečnici a pak dobrodružně mimo značku Zmrzlý a Noříčí horu. byl to krásný a klidný den a já se těším, kdy a kam zase vyrazíme ;-).

 

 sam_0855.jpg

 A kdo jste zvědaví, koho vzácného jsme cestou potkali, můžete navštívit FOTOALBUM ;-)

 __________________________________________________________

Nějak nám ty měsíce letí, resp. čas. Už máme červen a já vám ani nesdělila, jaký byl můj květen. Snad mi to odpustíte, když vám tady nahafám, že s paničkou brouzdáme našimi oblíbenými místy v okolí Ostravy několikrát do týdne a to se nás drží  už od jara. Sice na úkor mého dovádění zaostává trošku web, ale myslím, že je to skutečně malý a odpustitelný prohřešek, když vezmete v potaz, že nesedím zavřená doma na své chlupaté zadnici, ale mohu si plnými doušky užívat přírody ;-). Slibuji, že brzy dodám fotoalbum.

 Mimochodem poslední květnový den jsme si i přes různorodost počasí  užili další výlet nebo chcete-li výšlap, tentokráte z Krásné na Lysou horu a další kopečky. Byl to skutečně pěkný den, dokonce jsem si svým neodolatelným kukučem na Lysé vykoukala krom piškotů i část lidské svačiny ;-). Jen škoda, že nás zpáteční cestou překvapila sprška krupek a později i střídavé přeháňky. Než jsme ale dojeli domů, byla jsem již suchá a doma dostala zaslouženou večeři. Zase někdy na hafanou :-).

 sam_0748.jpg

Jedna borůvková ;-)                          FOTOALBUM
__________________________________________________________

Duben nám ještě neskončil a my stihli objevovat další krásy přírody :-). Byl to výlet s nádechem překvapení, neboť jsme do poslední chvíle neměli páru, kam nás vůdce smečky odveze a pak i dovede. A tak jsme chvílemi brouzdali i v zahraničí - na Slovensku :-D. Zdolaly jsme několik vrcholů i sedel a večer jsme s paničkou usly jako zabité.

 10271640_10152022481601205_4413947584901468876_n.jpg

FOTOALBUM

___________________________________________________________________

Duben 2014 - Mezi naše horská dobrodružství přibyl jeden kopec, a to Smrk. Musím vám říci, že tento výlet nebude patřit mezi mé ani paničky oblíbené, neboť začínal i končil asfaltovou či štěrkovou cestou a to se nám nelíbilo. Hlavní pozitivum bylo, že jsme si všichni protáhly nohy a celé tělo, když jsme z Ostravice přes Smrk až do Kunčic pod Ondřejníkem urazili zhruba 21,5 km. Jé a málem bych zapomněla, také jsem měla možnost se vykoupat ;). Byste nevěřili, kde já se všude vlezu, jen abych si mohla dopřát oblíbených koupelí :-)

 

s4.jpg

FOTOALBUM - Smrk

______________________________________________________

Leden - březen 2014 :  Těm z vás, kteří sem tam zabloudíte na mé stránky a zajímá vás, jak se mám, co pořád dělám, tak se omlouvám, že vám tady nic nehafám. Uznávám, že tak dlouhou odmlku jsem zatím neměla a ani moje panička, ale snad vás potěší, že kromě zimního spánku

 s2.jpg

a jarní únavy se nám nelení, ale zelení ;). Díky mírné zimě jsme chodili neustále na procházky, což chodíme přeci tak jako tak :D. Jen letos nám nemrzly ťapenky, alespoň ty moje ne. Já na rozdíl od paničky boty stále žádné nemám, za to ona jich má několik... Ale to jsem odbočila. S příchodem jara si procházky užíváme ještě více, neboť panička má potřebu fotit kdejakou kytku, ptáky a prostě všechno možné a já pak díky tomu více možností se v něčem voňavém vyválet a nechat svůj čumáček nasávat tolika líbezných vůní ;). 

s1.jpg

 Také jsem začala chodit znovu na cvičák, ale tentokrát jen jako host či dozor nad mrňaty, které panička pomáhá cvičit. Jsou to už skvělí parťáci na dovádění a procházky.

 

sam_8535a.jpg

Sara, Alvin & Ava